Aktuality Tvorba Martin Kontakt

stalo se

S novou zpěvačkou Precedens Ivou Marešovou jsme natočili mou (zcela čerstvou) písničku Větrný mlýny - k vidění a slyšení je tady.

20. 1. 2016 proběhla v Paláci Akropolis premiéra nové podoby skupiny Precedens. Před koncertem vyšel rozhovor v Radničních novinách Prahy 3. Rozhovor si můžete přečíst zde.

Josef a Martin Němcovi na Malé Skále - reportáž České televize v pořadu Artmix můžete shlédnout tady.

V příloze Práva Dům a bydlení vyšel rozhovor "Martin Němec emigroval z Malé Strany". Článek najdete tady.

Výstava obrazů Josefa a Martina Němce v Galerii Josefa Jíry (Boučkův statek, Malá Skála) byla přistupná veřejnosti do 6. 6. 2015 do 10. 7. 2015.

V dubnové Xantypě vyšel rozhovor s Martinem Němcem "Nečekám, až múzy laskavě zašustí křídly". Článek najdete tady.

Velikonoční rozhovor v pořadu Noční proud na rádiu Regina ze dne 5. 4. 2015 (moderátor Zdeněk Vrba, host Martin Němec) si můžete poslechnout tady.

Výstava "Martin Němec - OBRAZY" v Galerii U Klicperů v budově Klicperova divadla v Hradci Králové proběhla od 12. 10. 2013 do 12. 12. 2013.

Výstava obrazů Martina Němce spojená s aukcí děl proběhla v září 2013 na kolonádě lázní v Klimkovicích.

V galerii Nová síň proběhla ve dnech 1. 5. – 19. 5. 2013 výstava "Josef Němec, Martin Němec - Obrazy". Výstavu zahájil Jaromír Hanzlík.

V Městské galerii U Zlatého slunce (Týn nad Vltavou) byla v sobotu 6. 10. 2012 slavnostní vernisáž výstavy "OBRAZY - Josef Němec + Martin Němec". Vystoupili na ní Bára Štěpánová a členové skupiny Lili Marlene (Dáša Součková, Jan Šobr, Míra Barabáš). Výstava trvala od 7. 10. do 31. 10. 2012.

Výstava obrazů Martina Němce "včetně snů / dreams included" se konala v prostorách hudebního a divadelního klubu Malostranské Besedy v Praze ve dnech 17. 6. 2012 až 5. 8. 2012.

ČRo 3 - Vltava uvedla ve čtvrtek 22. 3. 2012 v 16 hodin povídku Martina Němce Kojná z knihy Stodola. Účinkoval Tomáš Drápela v režii Luboše Koníře.

Vyšla elektronická knížka fejetonů Martina Němce „O ženách (a mužích)“. Všechno, co jste kdy chtěli vědět o ženách (a mužích), ale zapomněli jste se zeptat. Více informací o elektronické knize najdete na tomto odkazu.

Projekce dokumentu o M. Němcovi „Samuraj“ (režie R. Kudrnáček) proběhla 16. 6. 2011 v Trickbaru (Malostranská beseda, Praha 1).

Rozhovor "Martin Němec: V objetí více múz" si můžete přečíst zde.

"V hlavě se mi kupí obrazy," tvrdí Martin Němec v rozhovoru pro deník E15.

"Žádné Komiksy nebyly, tak jsme si je holt nakreslili" - rozhovor s Martinem Němcem.

Premiéra tanečního divadla - zpěvohry Periferie (autoři František Langer – Martin Němec – Alena Pešková) proběhla ve dnech 19. a 27. listopadu 2010 v Šaldově divadle v Liberci. V roli vypravěče se představila Dáša Součková.

"Martin Němec: umělec mnoha tváří" - rozhovor pro časopis Krásná si můžete přečíst zde.

Po roce a osmi měsících mění časopis Žena a život rubriky a končí tak cyklus fejetonů Martina Němce pod názvem Žen-šen. Poslední fejeton "100% cotton" najdete tady Všechny fejetony jsou uloženy v archivu.

"Malostranská beseda je srdeční záležitost" tvrdí v Metropolitanu Martin Němec. Rozhovor najdete zde.

Rozhovor s Martinem Němcem o premiéře filmu "T.M.A." v Karlových Varech i o spolupráci s Jurajem Herzem (ČRo 1 - Radiožurnál) si můžete poslechnout zde.

Ve čtvrtek 23. 7. 2009 proběhl na Občanské plovárně křest knižní novely, kterou Martin Němec napsal podle scénáře k filmu "T.M.A.", a zároveň i křest CD (soundtrack k filmu s bonusem několika písniček Lili Marlene vydal Kouřící králík production s.r.o.). Během křtu měl premiéru videoklip "Žena ze Stínadel". Videoklip si můžete přehrát tady.
Další informace o knize "T.M.A." (včetně ukázkové kapitoly) naleznete zde.

Premiéra filmu "Tma", natočeného podle scénáře Martina Němce (je také autorem hudby k filmu), byla v srpnu 2009 v Karlových Varech. Režie se ujal Juraj Herz (Spalovač mrtvol, Petrolejové lampy, Morgiana, Panna a netvor a mnoho dalších). Jednu z hlavních rolí hraje Ivan Franěk (herec žijící a natáčející ve Francii a Itálii). Další informace najdete tady.

V Nakladatelství XYZ vyšla kniha povídek Martina Němce nazvaná "Vana s výhledem". Knihu pokřtil Juraj Herz s Bárou Basikovou. Recenzi knihy od Kryštofa Špidly najdete tady


Martin


 

 


"Čekání", olej na plátně, 2011, 70x50
Další obrazy najdete v katalogu obrazů.